Derby w Sławianowie.

• autor: adik1607, 2016-10-09 22:07

Dzisiejszy mecz był dla nas najważniejszym spotkaniem rundy jesiennej. W zawodach nie mógł wystąpić  najlepszy zawodnik środka pola naszej drużyny,  M.Judziński,  Pojawienie się w szatni Krajny, u starszej części zawodników, wywołało dużo miłych wspomnień. ( więcej w rozwinięciu...)

Mecz rozpoczął się od groźnych ataków z obu stron. Szybko przewagę zdobyła drużyna gospodarzy,która  bardzo dobrze wyprowadzała piłkę spod własnej bramki. Mamy pierwszy rzut rożny, piłkę wrzuca J.Fąs.Obrońca stojący przy krótkim słupku zamiast wybijać piłkę głową przedłuża ją,a tam przy drugim słupku z najbliższej odległości wpycha ją do bramki M.Cieślik. Obraz gry się nie zmienia,to zawodnicy Krajny prowadzą grę,a my próbujemy szybkich kontr.Nasi przeciwnicy ładnie zmieniają skrzydła,rozgrywają cierpliwie piłkę, ich obrońcy grają bardzo wysoko. Zdobywamy piłkę pod naszą bramką, szybkie podanie do M.Michnowicza, a ten mimo asysty trzech obrońców w indywidualnej akcji nie daje szans bramkarzowi. Przez kilka minut gramy z przewagą dwóch bramek. Kolejną akcję podbramkową mają nasi przeciwnicy, piłkę próbuje z pola karnego wybić nasz stoper ( chyba faul na nim ),trafia ona pod nogi przeciwnika,który chytrym strzałem umieszcza ją obok lewego słupka naszej bramki. Na przerwę schodzimy z dobrym rezultatem 1-2.

W szatni mówimy sobie,że dobrze byłoby go utrzymać do ostatniego gwizdka. W drugiej odsłonie Krajna już nie gra tak dokładnie,słabsza organizacja i chyba trochę brak sił powoduje,że mecz się trochę wyrównuje.Mamy jeszcze jedną dogodną sytuację do strzelenia bramki, a Krajna ze trzy.Mimo natężonych ataków w ostatnich minutach Krajnie nie udaje się stworzyć żadnej "setki" i wynik 1-2 dowozimy do ostatniego gwizdka.

W dzisiejszym meczu kolejny raz nie próbujemy wyprowadzać piłki "od tyłu". Większość długich wybić ląduje na głowach rosłych obrońców naszych przeciwników lub trafia bezpośrednio na out. Kilka prób w drugiej połowie od razu pokazało,że się jednak da. Koledzy ze Sławianowa powinni poprawić grę w środku pola bo dwóch "dziadków" z Piasta pokazało, że jeszcze czasem potrafi rozklepać młodszych kolegów.

Chyba pierwszy raz wygraliśmy mecz,w którym wcale nie byliśmy lepsi,a nasz bramkarz łapał momentami zadyszkę. Gratulacje za skuteczność, wolę walki oraz grę do ostatniego gwizdka!

Tylko Piast!!!