01-2018

Zalesie vs Skic 2-0 (1-0)

• autor: adik1607, 2015-04-20 15:50

W niedzielę na boisku w Zalesiu odbył się pojedynek dwóch Piastów. Piastowi ze Skica, nie udało się wziąć rewanżu za jesienną porażkę na własnym boisku .Ponownie daliśmy sobie strzelić dwie bramki,co gorsza nie potrafiliśmy sami zdobyć żadnej.  ( więcej w rozwinięciu ...)

Pierwsza połowa spotkania bardzo wyrównana ,dużo walki i ostrych zagrań,kilka żółtych kartek. Zawodnicy z Zalesia grają charakterystyczną dla siebie piłkę.Długie zagranie ( laga ) od obrońców omijająca linię środkową boiska do agresywnie grających napastników. My próbujemy grać "swoje",niestety z mizernym skutkiem. Po jednym z rzutów rożnych , przed utratą bramki, świetną interwencją ratuje nas bramkarz, K.Biały. Przez całą pierwszą połowę nie stwarzamy sobie ani jednej okazji strzeleckiej. Ofensywni zawodnicy gospodarzy ,wybijane przez swoich obrońców "lagi",zgrywaj często bez przyjęcia, bezpośrednio do swoich napastników czym kilkakrotnie zagrażają nam utratą bramki.Po naszym wrzucie z autu na wysokości połowy boiska oraz szybkiej stracie,nie zdążamy wrócić do ustawienia. Nasz prawy obrońca w sytuacji dwa na jeden musiał uznać wyższość swoich przeciwników:). Wynik do szatni 1-0.

Druga połowa zaczyna się naszą dogodną sytuacją bramkową.Niestety piłka po strzale lewego pomocnika trafia prosto w ręce  bramkarza. Zdobywamy przewagę w środkowej części pola. Grę prowadzimy przeważnie lewym skrzydłem,zamykamy gospodarzy na ich połowie. Wszystko wygląda dobrze,ale tylko do linii szesnastego metra. Mimo znaczącej przewagi nie stwarzamy okazji strzeleckich. Nie ma decydującego celnego podania lub zagranie nie w tempo "spala" nadarzającą się okazję.W odpowiedzi, Zalesie po naszej stracie piłki w środku pola, zdobywa drugą bramkę .Napastnik gospodarzy,będąc już przed naszymi obrońcami, zagrywa piłkę do przodu w kierunku swojego partnera łamiącego w tym momencie linie piłki ( pozycja spalona).Nadal próbujemy zdobyć choć honorowego gola,ale wynik spotkania do ostatniego gwizdka pozostaje bez zmian.

Naszym przeciwnikom gratulujemy skuteczności.

Pozytywy: "mała" gra na lewym skrzydle, kilka ciekawych zagrań w środku pola.

Negatywy: brakłoby miejsca;)

Jest nad czym pracować.