Męczarnia w Skicu.

• autor: adik1607, 2014-10-27 23:01

W niedzielne popołudnie gościliśmy lokalnego rywala,“Sokół” Święta.

Mecz miał należeć do serii  z tych łatwych, okazało się,że wyglądał na taki tylko na papierze.

( więcej w rozwinięciu...)

Od początku spotkania zepchnęliśmy rywali do defensywy. Na prawym skrzydle nieźle poczynał sobie aktywny P.Kelich.Na lewej flance,dobrze osbługiwany prostopadłymi podaniami przez M.Judźińskiego szalał B.Spychała.W środku ataku swoje okazje mieli M.Brząkała oraz R.Ormiński.Mimo okazji na doprowadzenie w pierwszej połowie do bardzo wysokiego wyniku na przerwę schodzimy przy stanie 0-0.

W szatni żartujemy,że nie ma co już dogrywać naszym ofensywnym zawodnikom piłki bo i tak po każdym strzale futbolówka mija bramkę z lewej ,z prawej strony lub nad poprzeczką. Co najwyżej trafia w ręcę dobrze dysponowanego brmkarza gości.Nasz golkiper za to marznie w bramce, może dwukrotnie dotyka piłki.

W drugiej połowie sytuacja na boisku zmienia się niewiele. Przeciwnicy grają charakterystyczną dla naszej powiatówki lagą:). Momentami wprowadzają zamieszanie w szeregach naszej obrony.

Próbujemy wprowadzać piłkę do gry od tyłu. Po niecelnym wznowieniu gry spod własnej bramki, piłka trafia do napastnika gości.Ten zagrywa z prawej flanki do będącego na czystej pozycji lewego napastnika,który z łatwością umieszcza piłkę obok bezradnie interweniującego bramkarza. Niespodzianka wisi w powietrzu. Nadal gramy “swoje”.Piłka raz za razem wędruje na skrzydło do B.Slychały to do P.Kelicha.Ku naszej wielkiej uciesze B.Spychała swoją popisową akcją doprowadza do remisu.Dokonujemy kilku zmian oraz roszad w ustawieniu. J.Drej z linii szesnastki silnie uderza na bramkę gości, bramkarz wybija piłkę przed siebie.W pełnym pędzie wbiega na nią W.Thomas i klatką piersiową umieszcza ją w siatce. Wybuch radości. Przeciwnik szybko odpowiada groźną akcją. Prostopadłe zagranie rywala rozczytuje nasz bramkarz K.Biały i kasuje dogodną sytuacje.Sędzia dolicza cztery minuty. Na lewym skrzydle ponownie zagranie do B.Spychały.Na pełnej szybkości wbiega w pole karne i z ostrego kąta po długim rogu umieszcza piłkę w bramce. Wyniki do końca meczu nie ulega zmianie. Zwycięstwo 3-1.

Kolejny raz razimy nieskutecznością, razimy to mało powiedziane!

Miejmy nadzieje,że w następnym meczu tj. z "Orłem" Stawnica będzie lepiej.

Jeśli nie to wynik może być zgoła odmienny.

Tylko Piast!!!