Sport.pl

Aktualności

11 bramek w Skicu.

• autor: adik1607, 2013-05-12 17:16

Wysokim zwycięstwem "Piasta" zakończył się mecz z "Victorią" Józefowo. Kibice nie mogli narzekać na ilość okazji bramkowych i strzelonych bramek.Było ich aż 11! Opis meczu w rozwinięciu...

Goście z Józefowa pojawili się w Skicu prawie 2 godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego, w zaskakująco licznym, 13-osobowym składzie. Ostatnio, gdy gościli nas u siebie, mecz rozpoczynali w 8-kę, z czasem uzupełniając skład. Wszystko wskazywało, że tym razem  powalczą o korzystniejszy rezultat       ( wyniku u siebie  5 – 10 ).

Od pierwszych minut zaznaczyliśmy swoją przewagę. Z upływem czasu zdominowaliśmy „Victorię” całkowicie.  Chyba każdy ofensywny zawodnik „Piasta” miał w pierwszej odsłonie spotkania swoją okazję bramkową. Niestety znowu zawodziła skuteczność. Co chwila, lewe lub prawe skrzydło, otrzymywało celne podania od Jakuba Dreja. Goście pozostawiali nam na tyle dużo miejsca, że graliśmy tylko trzema obrońcami. Gra skrzydłami i liczne akcję w trójkącie nie stanowiły większego problemu. Z przodu dwoił się i troił Paweł Kielich, ale większość akcji naszej drużyny kończyła się spalonym lub niecelnymi strzałami.  Wreszcie w ostatnich minutach pierwszej połowy drogę do bramki udało znaleźć się Pawłowi Spychale. Chwilę później asystował on także Pawłowi Kielichowi  przy jego pierwszym trafieniu w barwach „Piasta”. Wynik do przerwy 2-0. Nasz bramkarz zaledwie dwukrotnie zmuszony został do  interwencji.

Druga odsłona meczu to jeszcze większa przewaga naszej drużyny. Ponownie kilka niewykończonych akcji. Z odległości 20 metrów silny strzał oddaje Maciej Brząkała, piłka przełamuję ręce bramkarza i ląduje w siatce „Victorii”. Bramkę zdobywa również Mateusz Spychała.Chwilę później rzut wolny dla Skica ( na około 20 metrze), do piłki podchodzi M.Brząkała i chytrym strzałem posyła piłkę tuż obok lewego słupka bramki. Przeprowadzamy kilka zmian. Na prawe skrzydło zostaje przesunięty  P.Kielich, który na pełnej szybkości dokonuje kilku silnych dośrodkowań. Jedno z nich na bramkę zamienia wprowadzony chwilę wcześniej Maciej Judźiński. 2 bramki dorzucają zmiennicy, Paweł Stofrowski oraz Radosław Spychała – ładna bramka z półobrotu , niczym  Zidane :-). Jeszcze jedną P.Kielich .W ostatnich minutach Józefowo wykorzystując nasze rozluźnienie i zdobywa 2 bramki.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Paweł Kielich .Nie ma dla niego straconych piłek. Jego zaangażowanie jest godne podkreślenia, cały czas w ruchu, akcje  i zagrania wykonuje na pełnej szybkości. Widać rośnie młody wojownik. Swoje 3 grosze w postaci 3 asyst dorzucił także kolejny ze Spychałów- Bartłomiej.