Koniec rundy jesiennej.

• autor: adik1607, 2012-11-06 00:16

Kilka słów o pierwszej rundzie rozgrywek. Realna szansa na pierwszą trójkę.

Czas pierwszych podsumowań.

Za nami jesienna runda zmagań złotowskiej "powiatówki". Czas najwyższy na  pierwsze podsumowania.

Rozegraliśmy 7 spotkań z czego tylko 2 na swoim obiekcie. Zdobyliśmy 11 punktów, 3 punkty u siebie i 8 na boiskach przeciwników ( 2 remisy i 2 zwycięstwa). Dwukrotnie schodziliśmy z boiska jako pokonani.

Liczba punktów jakie uzyskaliśmy i 4-te miejsce zajmowane w ligowej tabeli są dalece odmienne od naszych przedsezonowych oczekiwań.

Na ostateczny wynik złożyło się kilka czynników. Chyba jeden z najważniejszy to brak w zespole typowego egzekutora, który z zimną krwią potrafiłby wykończyć stwarzane sytuacje. Początkowo szeroka kadra zespołu nie okazała się zbyt stabilna, w jednym z meczów wystawiliśmy tylko "gołą" jedenastkę. Niestety dwóch ważnych zawodników zrezygnowało w czasie trwania rundy z gry.

Z czterema czołowymi drużynami zdobyliśmy tylko 2 punkty ( Czernice 1:1, Zakrzewo 1:1 ). Dla podniesienia na duchu można dodać, że w tych meczach wcale nie byliśmy gorsi i mogliśmy przy większym szczęściu zdobyć nawet komplet punktów.

Terminarz rundy wiosennej wydaję się korzystniejszy dla naszej drużyny. Jeśli zespół Kamienia nadal nie będzie dysponował własnym boiskiem to 6 z 7 spotkań rozegramy na własnym obiekcie. Należy tutaj dodać, że płyta naszego boiska nie ma sobie równych w całej lidze, można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jeśli trawa dobrze przetrwa zimę to będziemy mieć nawet lepszą murawę od większości "A" - klasowych .

Z naszej kadry meczowej może ubyć jeden z bardzo ważnych zawodników - sprawa jednak nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona. Miejmy nadzieję, że w przerwie zimowej odkryjemy jakiegoś prawdziwego napastnika:)

Pozostaje nam dobrze przepracować przerwę w rozgrywkach i od wiosny być najmniej gościnnym gospodarzem w całej lidze.